IELTS İngilizce konusunda bilgi ve dil konusunda yeterliliğin bulunduğunun belirlenebilmesi üzerine var olan bir sınavdır. Uzun yıllardır uygulanan sınavda, başarılı olmak ve ciddi anlamda başarılı sağlayabilmek mümkündür. IELTS sınavı için yeterli seviyeye gelebilmek için mutlaka bir uzman desteği almanız gerekir. Sınav hazırlık sürecini ielts kursu eğitimleri veren eğitim kurumları aracılığıyla almanız fayda sağlayıcı olacaktır. IELTS farklı lokasyonda bulunan birçok ülke tarafından onaylanan ve kabul gören bir sınavdır, sayı olarak ortalama olarak 145 ülke olarak bu oranı verebiliriz.

Ülkeler içinde yaşam konusunda en çok tercih edilen ve geçerliliği olan sınav olan IELTS, alınan sonucun iki sene boyunca geçerliliğinin bulunması ile de fayda sağlayıcı olmaktadır.  Uluslararası İngilizce yeterlilik sınavı olarak bilinen IELTS tüm dünya üzerinde uygulanılmaktadır.  Ülkemizde bulunan üniversitelerin hazırlık atlama sınıflarında ya da akademik programlarında sınavın sonucu geçerlidir.

IELTS sınavı kimler için geçerlidir, şeklinde bilgi vermemiz gerekirse bunları maddeler halinde aktarabiliriz;

  • Hazırlık atlama sınıflarında bulunan öğrencilerin, muaf tutulması için bulunması gereklidir.
  • Resmi dili İngilizce olan ülkelerde ki üniversitelere, lisans başvurusunda bulunmak isteyenler için gereklidir.
  • Üniversitelerin doktora derecelerine başvurmak isteyenler için geçerlidir.
  • Bulunduğu ülkeden, farklı bir ülkeye göçmenlik veya her hangi bir iş başvurusunda bulunmak isteyen kişiler için geçerlidir.
  • İngilizce konusunda dil yeterliliğinin ispatlanması gerekliliği duyulması durumlarında kalanlara.
  • Dil tazminatı almak isteyen kişiler için geçerlidir.
  • Bazı devlet kurumlarında çalışabilmek için gereklilik olarak IELTS sonucu istenebiliyor, bu durumlar içinde gerekli olabilmektedir.

Belirttiğimiz üzere IELTS sınavı oldukça fazla alanda ihtiyaç duyulan bir yapıdadır ve doğru eğitim sürecine dâhil olunmasıyla güzel sonuçlar alınabilmektedir. Bir birinden farklı faydalar sağlayabilen IELTS sonucunun yüksek puanlarda olabilmesi için, ielts kursu üzerinden eğitim alınması son derece güzel sonuçları beraberinde getirecektir. Alanında uzman hocaların bulunduğu kurslardan alınan eğitimler, sınav konularına hâkimiyetinizi ve sınav esnasında gelebilecek soruları kolaylıkla yanıtlamanızı sağlayabilecektir. Ielts kursları örgün veya online olarak birçok şehirde bulunmaktadır. Online eğitim sayesinde herhangi bir şehre bağlı kalınma mecburiyeti bulunmadan, istediğiniz yerden istediğiniz zamanda eğitim alabilmeniz mümkün olmaktadır. Kariyer Yolu Eğitim Kurumu ulaştığı başarı oran ve dereceleri kaynaklı önerilerimiz içinde yer almaktadır. Eğitim için doğru analiz ve incelemeleri yapmanız gerekli ve bu araştırma, analiz sonucunda eğitim kurumu için karar vermelisiniz. ielts kursu tercihinizi bu doğrultuda yapmanız sizler için faydalı olacaktır.