Girilen sınavın sonuçları için inceleme yapıldığında düzenli çalışan ve dışarıdan destek alan adayların Ielts sınavını başarıyla tamamladığı sonuçlanmıştır. Ielts kursu eğitimi lan insanlar kendilerini yoğun bir programda çalışmaya alıştırmışlardır.

Sınav sürecinde bir insanın kendini yoğun bir tempoya sokmak en önemli etkenlerden biridir ve ielts kursu gibi dışarıdan destek verilen bu programlarda kişi kendini sınava daha kolay endeksler. Bu sürece başlarken eksiklerini bilmek büyük bir avantajdır ve ielts kursu kişiyi önce kendini ölçebilecekleri sınava tabi tutar. Eksiklerini bilen kişi, toparlama çalışmalarına ara vermeden başlamalıdır. İelts kursu kişinin eksiklerini tamamlamasının yanında ona, kariyer hedefi açısından akademik ve teknik İngilizce alanında uzmanlaştırmaya yönelten çalışma programları çıkartır.

Ielts kursu için sınava hazırlanırken tekrar, yine en önemli unsurlardan biridir. Kelime bilgisinde artış, dil bilgisinde pratiklik, kelime ve cümle kalıplarında ki değişkenlik ve daha İngilizcede gelişmeniz gereken pek çok yön için, alanında uzman eğitmenler mutlaka dışarıdan destek alınmasını öneriyor. Çünkü onların fikri, kişisel çalışma disiplininin kişiyi bir yere kadar taşıdığı yönündedir.