PTE Özel Ders Ankara

Online PTE Kursu

Başarıyı Şansa Bırakmayın! Bizimle PTE ‘de Hedefe Nokta Atışı Yapın..

Birebir Ders, Üst Düzey Başarı Oranı!


PTE Özel Ders

PTE özel derslerimiz öğrencinin seviyesine ve eksiklerine göre 20, 40, 60 saat şeklinde planlanmaktadır. İlk aşamada öğrenci seviye sınavına tabii tutulmakta, akabinde sınav sonucuna göre eğitim programı düzenlenmektedir. PTE kursu programlarımız genel İngilizcenin toparlanması, dört beceri üzerine akademik eğitimler, sınav stratejileri, puan arttıracak kalıpların gösterimi ve deneme sınavları şeklinde ilerlemektedir.

Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı

Tamamen PTE sınav formatına uygun olarak hazırlanmış PTE özel ders programlarımızla ve tamamı sınav hocalarından oluşan uzman öğretmenlerimizle sizleri PTE’ye eksiksiz hazırlıyoruz!

Akademik Eğitimlerimiz

Dört beceride (listening, writing, reading, speaking) akademik eğitimlerle PTE’ye eksiksiz hazırlıyoruz..

Puan Artıracak Kalıplar

PTE sınav teknikleri ve puan arttıracak kalıpların gösterimiyle hedefe nokta atışı yaptırıyoruz..

Deneme Sınavları ve Kritikleri

PTE formatına uygun dört beceri üzerine deneme sınavlarımız ve sınavların kritikleri ile eksiklerinizi tespit edip, hızla tamamlıyoruz..

Gurur Tablomuz

Bizimle PTE’de Hedefe Nokta Atışı Yapın!

Tamamı akademik yabancı dil sınavlarında uzman hocalarından oluşan öğretmen kadromuzla PTE’ye eksiksiz hazırlanın.

Listening

Reading

Speaking

Sınav Stratejileri

Writing

Deneme Sınavları

  Kayıt Ol / Bilgi Al

  Bilgi Almak İstediğiniz Kurs (Course):

  Öğrenci Görüşleri

  PTE Sıkça Sorulan Sorular

  PTE Nedir?

  PTE sınavı bilgisayar üzerinden yapılan ve uluslararası geçerliliği bulunan, dildeki 4 farklı beceriyi ölçen akademik bir sınavdır. PTE; IELTS, TOEFL ve YDS’ye nazaran daha kolay, amaçlanan sonuca ulaşmak için daha hızlı şekilde sonuç veren bir sınavdır. Anadili İngilizce olmayıp akademik İngilizce becerilerini ispatlamak mecburiyetinde olanların dinleme, konuşma, okuma ve yazma yeterliliklerini doğru biçimde ölçen sınavlardandır.

  PTE; üniversiteler, bazı devlet kurumları ve akademik İngilizce yeterliliği gerektiren kurumlar için sınava katılanların İngilizce becerilerinin gerçek bir şekilde ölçülmesini sağlar. PTE’nin IELTS, TOEFL, YDS gibi sınavlarla eş değerliliği vardır. Bunların yanı sıra yurtdışındaki birçok üniversitenin kendi sınavlarıyla da eşdeğerliliği bulunmaktadır. PTE’nin en büyük avantajı sınav sonucunun beş gün içerisinde açıklanıyor olmasıdır. PTE sınav ücreti 355 TL’dir. Sınava online olarak başvuru yapılabilir.

  PTE Sınavının Formatı

  Sınav, yaklaşık üç saatlik bir sürede tamamlanmakta olup tek oturumdan oluşmaktadır. Her bir ekranda o anki bölüm için ne kadar zamanınızın kaldığını gösteren bir geri sayım sayacı bulunmaktadır. Diğer katılımcıların da bulunduğu bir sınav salonundaysanız, güvenlik gereğiyle tüm katılımcılara farklı bir sınav versiyonu verilecektir.

  Reading bölümünden sonra kısa bir mola verme hakkına sahip olacaksınız. Sınav talimatları uygun zamanlarda ekranınızda belirecektir. Mola vermek için, ekrandaki talimatları takip etmeniz yeterlidir. Mola süresi 10 dakika olup, sisteme giriş ve masanıza dönüş sürenizi kapsayan zaman da dahildir. 10 dakikalık süreyi aştığınız takdirde, aşılan süre kadar sınavınızın bir sonraki bölümünden düşülecektir. Mola vermediğiniz takdirde, mola süresi sınav sürenize eklenmez.

  Sorularınızı cevaplayıp Next (N) butonuna tıkladıktan sonra, geriye dönüp cevabınızı değiştirme hakkınız bulunmamaktadır. Sınav bitişinde cevaplarınızı kontrol etme imkanına sahip değilsiniz.

  Dinleme kısmındaki sorular İngilizce anlama becerilerinizi ve seviyenizi ölçer. Amerikan, İngiliz ve Avustralya İngilizcesi gibi çeşitli aksanların kullanıldığı bir sınavdır. Video ve ses dosyaları sadece bir kere dinlenebilmekte olup bu dosyalarda sesi istediğiniz gibi arttırıp azaltabilirsiniz. Sınavda ses ya da video dosyalarını tekrar oynatma imkanına sahip değilsiniz.

  Konuşma kısmındaki sorular İngilizce konuşma becerilerinizi ölçmektedir. Mikrofona konuşup cevaplarınızı kaydetmeniz gerekmektedir. Cevaplarınızı yalnızca bir kez kaydetme hakkına sahipsiniz. Uyarı tonunun duyulmasının ardından üç saniye içinde cevap vermezseniz, cevabınız kaydedilmez ve bir sonraki soruya geçmek durumunda kalacaksınız.

  Yazma kısmındaki sorular İngilizce yazma yeterliliğinizi belirlemektedir. Cevaplarınızı Amerikan ya da İngiliz İngilizcesine ait imla kurallarından herhangi birini kullanarak yazabilirsiniz. Her soruya belirlenen zaman dilimi içinde cevap vermezseniz, bir sonraki soruya geçmek durumunda kalırsınız.

  PTE Sınavının Avantajları

  • En büyük avantajı sınav sonucunun kısa sürede (5 gün) açıklanıyor olmasıdır.
  • PTE’ye katılmak isteyenler sınav gün ve saatlerini kendilerine uygun olan gün ve saatlere göre ayarlayabilmektedir.
  • PTE’nin birçok ülkede sınav merkezi bulunmaktadır.
  • PTE sınavı tek oturumda gerçekleşmektedir.
  • PTE’e sonuç belgelerinizi iki yıl boyunca sınırsız olarak alabilirsiniz.

  PTE Academic Sınavına Nasıl Başvurulur?

  PTE, test merkezlerine bağlı olarak farklı oturum ve saat ayrıcalıklarına sahiptir. Kayıt sırasında test merkezi seçildikten sonra sınav saatini görülebilir.  PTE Academic’e istenilen tarihte sınava katılabilmek için en az 72 saat önce kayıt yapılması önerilir. Sınav kaydınızı yalnızca internet üzerinden yapabilir ya da çağrı merkezini arayabilirsiniz.

  Kayıt onayınızın ardından PTE sınavına girmeme kararı aldıysanız paranızın tam iadesini talep edebilirsiniz. Bu talebi rezervasyonunuzdan sonra, yedi gün içinde yapmalısınız. Rezervasyon tarihinizden sonraki yedi günlük zaman diliminde gerçekleşecek bir sınav için ödeme yapıldıysa para iadesi talep edilemez.

   

   

  PTE Sınav Günü

  Sınavın başlangıç saatinden yarım saat önce sınav yerinizde hazır olmalısınız. Bu süre içinde sisteme giriş kaydınız ve diğer gerekli işlemler tamamlanır. Sınava geç kalma durumunuzda sınava girebilirsiniz ancak sınava 15 dakikadan fazla geç kalanlar sınava alınmaz ve bu kişilere sınav ücretlerinin iadesi yapılmaz.

  Sınav merkezine ulaşır ulaşmaz, ana resepsiyon masasından sistem girişinizi tamamlamanız gerekmektedir. Bu masada bir Sınav Görevlisi bilgilerinizi onaylayacak, kimlik kontrolünüzü tamamlayacak, biyometrik bilgilerinizi alacak ayrıca sınavla ilgili kural ve yönetmeliklerle ilgili sizi bilgilendirecektir.

  Sınavın tamamlanmasının ardından, Sınav Görevlisi doğru biçimde sınavın tamamlayıp tamamlamadığınızı kontrol edecektir. Daha sonra sınav salonundan çıkıp ana resepsiyon masasına dönmeniz gerekmektedir. Burada Sınav Görevlisi size “Sınav Tamamlama Onayı End of Test Confirmation” belgesi verecektir. Bu belge, sınav sonuç belgesi ya da sertifika yerine geçmemektedir yalnızca PTE Akademik sınavını tamamladığınıza dair bir belgedir. Aynı zamanda sınav sonuç belgenizi nasıl ve ne zaman alacağınıza dair bilgileri içerir.

  Sınavınızı aksatan teknik ya da diğer sorunların olduğu ender durumlarda, sınav merkezi tarafından size bir referans numarası verilecektir. Olayla ilgili sorularınızda referans numaranızın kullanılması gereklidir. Eğer performansınızın sınav ortamından ya da diğer durumlardan kötü bir şekilde etkilenmişse, sınav salonunundan ayrılmadan önce Sınav Görevlisine bunu bildiriniz. Sorununuzun herhangi bir kaydı bulunamazsa sonrasında bunu çözmek oldukça zor bir hal alacaktır.

  Sınav merkezine gittiğinizde sınav salonuna girmeden önce geçerli bir kimlik sunmalısınız. Kimlik şartları katı bir biçimde uygulanacaktır. Aşağıda bahsedilen şartları karşılayamazsanız, sınav salonuna girişiniz ve sınav ücretinizin iadesi yapılmayacaktır. Sınav salonuna her giriş-çıkışınızda kimlik isteneceği için kimliğinizi sürekli yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Pearson’da daha önce sınava katılmış olsanız bile bu şartları karşılamak zorundasınızdır.

  Kendi vatandaşı olduğunuz ülkeden başka bir ülkede sınava giriyorsanız kimlik olarak pasaportunuz kabul edilecektir. Kimlik gösterilmediği takdirde aşağıdaki şartları karşılaması şartıyla geçerli resmi bir kimlik gösterilebilir:

  1. Adınızın latinn alfabesiyle yazılmış şekli
  2. Doğum tarihi
  3. İmza
  4. Fotoğraf

  Yukarıda bahsedilen bilgilerden herhangi bir tanesi eksik olduğu takdirde, eksik bilgilerin yer aldığı başka bir kimlik sunmalısınız.

  PTE Sınav Sonucu

  İstisnai durumlar olmadığı sürece sınav sonucunuz 5 gün içinde açıklanacaktır.  Sınav sonucunuz 5 iş günü içinde açıklanmazsa sınav merkezi ile iletişim kurunuz. Sonucunuz açıklandığında size e-posta aracılığı ile bildirilecektir. Bildirim kayıtta kullandığınız e-posta adresi kullanılacaktır. Sonuç belgeniz kağıt üzerinde bir belge ile gönderilmeyecektir. PTE sonuçları okuma, dinleme, yazma, konuşma ve altı Alt Beceri’deki yeterliliğinizin bir profilini gösterecek şekilde bildirilir. Kullanıcı hesabınıza giriş yapıp “View Score Report” butonuna tıkladığınızda, sınav sonuçlarınızı görüntüleyebileceksiniz. Sınava birden çok kez girdiyseniz, son sınavınızdan 2 yıl öncesine kadar bütün sınav sonuçları görüntülenir.

  Sonuç belgenizi görüntüledikten sonra, belgenizi bir ya da birden fazla kuruma göndermek isteyebilirsiniz. Sınav sonucunuzu aldıktan sonra göndermek istediğiniz kurumları seçebilirsiniz.

  Eğer PTE Akademik sonucunuzdan memnun değilseniz, sınav sonucunuzun tekrar hesaplanmasını isteyebilirsiniz. Bunu yapmadan önce, sınav katılımcılarının göz önünde bulundurması gereken koşullar vardır:

  – Sınav sonucunuz otomatik olarak yeniden kontrol edileceği için sınav sonucunuzun değişme olasılığı düşüktür.
  – Yalnızca konuşma kısmındaki yanıtlar ve açık uçlu yazma kısımlarındaki yanıtlarınız tekrar değerlendirilecektir.
  – Sonucunuzun değiştiği ender durumlarda puanınız artabileceği gibi azalabilir de.
  – Sonucunuzun değişmesi durumunda yeni puanınız önceki puanınızın yerine kabul edilir.

  Yalnızca en son girdiğiniz PTE sonucunuzun tekrar değerlendirilmesini talep etme hakkına sahipsiniz. Başka bir sınav rezervasyonu yaptırmış olmanız durumunda ya da sonucunuzu bir kuruma göndermiş bulunmanız durumunda, sonucunuzun tekrar hesaplanmasını talep etme hakkına sahip değilsiniz.

  Sonucunuzun tekrar değerlendirilmesi talebi için, sınav sonucunuzun açıklanmasının ardından 14 gün içinde http://www.formstack.com/forms/Pearson-contact_form_emea formunu tamamlayarak veya pte-acustomersupportemea@pearson.com adresine mail göndererek iletişim kurabilirsiniz.

  Sınav sonucunuzun yeniden değerlendirilmesi için gereken ücreti Müşteri Hizmetleri Ekibi’ ne danışabilirsiniz. Sonuçlarınız değiştiği takdirde, tekrar hesaplanması için alınan ücretin iadesi eksiksiz yapılacaktır.