TOEFL sınavı dünya çapında senede elli defadan fazla yapılmakta olup, adaylar yıl içerisinde dilediği kadar sınava başvurabilmektedir. Yalnızca bir başvurudan sonra diğerine başvurabilmek için en az 12 gün geçmesi lazımdır. Sınava online olarak, telefonla ya da maille günün 24 saatinde haftanın yedi günü başvurulabilmektedir. Başvurular sınav tarihinden bir hafta önce kapanır ve bundan sonra yapılacak başvurular için gecikme ücreti ödenir. Geç kayıt ücreti 40 dolar şeklinde olup, sınavdan 3 gün öncesine kadar ödenebilir, sonrasında geç kayıt başvuruları da kapanmaktadır. Başvuru aşamasında girdiğiniz kimlik bilgilerinin sınavda yanınızda getireceğiniz kimlik bilgileriyle birebir uyum göstermesi önemlidir.

TOEFL IBT Sınav Ücreti ve Ödeme Yöntemleri

TOEFL IBT sınav ücretleri ülkelere göre değişiklik göstermektedir. Türkiye’de 2017 yılı için TOEFL IBT sınav ücreti 185 dolar şeklindedir.

American Express®, Discover®, JCB®, MasterCard®veya VISA®. Bir PayPal® hesabı ya da Amerika Birleşik Devletleri’nde veya topraklarında bir banka hesabınız varsa elektronik çek (e-çek) de kullanabilirsiniz.