TOEFL, dünyaca kabul edilmiş ve gereklilik haline gelmiş, başta Kanada ve Amerika olmak üzere geçerliliğini kanıtlamış İngilizce seviye tespit sınavıdır. Ana dili İngilizce olmayan kişilerin mutlaka kendisini kanıtlaması gereken bu sınav için, ana dil bazında bir seviye istediklerinden sınava gireceklerin toefl kursu eğitimi almaları yerinde olacaktır.

TOEFL için, yeterlilik seviyesi upper intermedite ya da daha üst düzey bir seviyedir. Sınav sonucunu istenen bir düzeyde belgelemek amacıyla, birçok insan genel olarak toefl kursu eğitimi almayı tercih ediyor. Çünkü toefl kursu , İngilizce alanında belirli bir düzeye sahip olan kişilerin sınav performansını arttırmada önemli bir yer tutuyor.. Sadece alanında bilgi sahibi olanlara değil, aynı zamanda İngilizceye temelden başlayacak olan ve toefla hazırlanmak isteyenler için de genel İngilizce eğitimleriyle birlikte özel TOEFL çalışma formatı hazırlamaktadır.

TOEFL için kendisini yeterli gören kişiler bile mutlaka kısa da olsa bir toefl kursu hazırlık döneminden geçerek, sınav teknik ve stratejilerini öğrenebilirler.