PTE Kursu

Türkiye’nin En İyi Sınav Hocalarından Alacağınız PTE Kursu Programlarıyla, PTE’ye Son Defa Hazırlanın..

 (0312) 285 0223

Başarıyı Şansa BIRAKMAYIN!

$

Türkiye'nin En Seçkin Sınav Hocaları

$

Hedefe Nokta Atışı Eğitim Programı

$

Kanıtlanmış Üst Düzey Başarı Oranı

Bizimle PTE’ye Son Kez Hazırlanın!

BİREBİR DERS, ÜST DÜZEY BAŞARI

PTE Özel Ders

PTE özel derslerimiz tamamen kişinin seviyesine ve hedeflediği puana yönelik olarak planlanmakta olup, dersler kişinin isteği doğrultusunda yüzyüze ya da online olarak düzenlenmektedir.

KİŞİYE ÖZEL BELİRLENEN TOPLAM EĞİTİM SAATİ

KİŞİYE ÖZEL GÜN VE SAATLERDE PLANLANAN EĞİTİM

KİŞİNİN SEVİYESİNDEN HEDEF PUANA YÖNELİK EĞİTİM

KİŞİNİN TERCİHİNE GÖRE YÜZYÜZE YA DA ONLINE EĞİTİM

4 BECERİ AKADEMİK EĞİTİMLER

PUAN ARTTIRACAK KALIPLAR

PTE Formatında DENEMELER

ÜCRETSİZ KAYNAKLAR

4 – 6 KİŞİLİK VIP GRUPLAR

VIP PTE Kursu (Yüzyüze)

PTE kursu grup derslerimiz VIP gruplar şeklinde (4-6 kişilik) planlanmaktadır. Eğitimler Ankara / Kızılay kurs merkezimizde düzenlenmektedir.

80 SAAT EĞİTİM (Yüzyüze)

HER AY YENİ GRUPLAR

A2 - B1 SEVİYEDEN BAŞLANGIÇ

4 BECERİ AKADEMİK EĞİTİMLER

PUAN ARTTIRACAK KALIPLAR

PTE Formatında DENEMELER

EĞİTİME EK SPEAKING CLUBLAR

ÜCRETSİZ KAYNAKLAR

4 – 6 KİŞİLİK VIP GRUPLAR

VIP PTE Kursu (Online)

Online pte kursu grup derslerimiz VIP gruplar şeklinde (4-6 kişilik) planlanmaktadır. Dersler online eğitim sistemi üzerinden  işlenmektedir.

80 SAAT EĞİTİM (ONLINE)

HER AY YENİ GRUPLAR

A2 - B1 SEVİYEDEN BAŞLANGIÇ

4 BECERİ AKADEMİK EĞİTİMLER

PUAN ARTTIRACAK KALIPLAR

PTE Formatında DENEMELER

EĞİTİME EK SPEAKING CLUBLAR

ÜCRETSİZ KAYNAKLAR

Gurur Tablomuza Adınızı Yazabilmek İçin Bir Telefonunuzu Bekliyoruz!

HEMEN BİLGİ AL

Türkiye’nin En Seçkin PTE Hocalarıyla PTE’ye Son Kez Hazırlanın..

KVKK

5 + 15 =

w

1. Bölüm: Speaking & Writing

Pte sınavında speaking ve writing bölümü birlikte yapılmakta olup, bu bölüm 54 – 67 dakika arasında sürmektedir. Bu bölümde bir resmi betimleme, kişisel tanıtım, makale yazma, metni özetleme sesli okuma gibi konuları içermektedir. Makale yazma için 20 dakika süre verilmektedir.

3. Bölüm Listening

Listening bölümü 30 – 42 dakika arasında sürmektedir. Bu bölümde çoktan seçmeli sorulara tek ve çoklu yanıt, doğru özeti seçme ve sözlü metni özetleme, boşluk doldurma veeksik ve yanlış kelimeleri seçme, söyleneni yazma gibi alanlar bulunmaktadır.

2. Bölüm Reading

Toplam iki saatten oluşan pte sınavı oturumunun reading bölümü 30 dakikadan oluşmaktadır. Sınavın bu bölümünde boşluk doldurma, paragrafları sıralama, çoktan seçmeli sorulara tek ve birden fazla yanıt seçme, okuma, yazma ve buna göre boşluk doldurma gibi alanlar bulunmaktadır.

PTE Hazırlık Kursu

Pte hazırlık kursu programlarımızda dört beceri üstüne akademik eğitimler, sınav stratejileri ve puan arttıracak kalıplar ile hedefe nokta atışı sağlıyoruz! Üstelik alanının en iyi sınav hocaları ile çalışıyor,başarıyı şansa bırakmıyoruz!

Hala Karar Veremediniz Mi?

Türkiye’nin En İyi Hocalarından, Hedefe Nokta Atışı Yapabileceğiniz Üst Düzey Bir pte kursu Alacağınızı Söylebiliriz. 0312 285 0223 üzerinden bizleri arayarak PTE hazırlık kursu programlarımız hakkında detaylı bilgi alabilir, aklınıza takılan her konuda eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Ankara PTE kursu, Online PTE Kursu ve PTE Kursu Ankara arayışındaysanız doğru adrestesiniz!

telehealth 34

PTE Kursu Ankara

Sıkça Sorulan Sorular

PTE Nedir

PTE sınavı bilgisayar üzerinden yapılan ve uluslararası geçerliliği bulunan, dildeki 4 farklı beceriyi ölçen akademik bir sınavdır. PTE; IELTS, TOEFL ve YDS’ye nazaran daha kolay, amaçlanan sonuca ulaşmak için daha hızlı şekilde sonuç veren bir sınavdır. Anadili İngilizce olmayıp akademik İngilizce becerilerini ispatlamak mecburiyetinde olanların dinleme, konuşma, okuma ve yazma yeterliliklerini doğru biçimde ölçen sınavlardandır.

PTE; üniversiteler, bazı devlet kurumları ve akademik İngilizce yeterliliği gerektiren kurumlar için sınava katılanların İngilizce becerilerinin gerçek bir şekilde ölçülmesini sağlar. PTE’nin IELTS, TOEFL, YDS gibi sınavlarla eş değerliliği vardır. Bunların yanı sıra yurtdışındaki birçok üniversitenin kendi sınavlarıyla da eşdeğerliliği bulunmaktadır. PTE’nin en büyük avantajı sınav sonucunun beş gün içerisinde açıklanıyor olmasıdır.

PTE Sınavının Formatı

Sınav, yaklaşık üç saatlik bir sürede tamamlanmakta olup tek oturumdan oluşmaktadır. Her bir ekranda o anki bölüm için ne kadar zamanınızın kaldığını gösteren bir geri sayım sayacı bulunmaktadır. Diğer katılımcıların da bulunduğu bir sınav salonundaysanız, güvenlik gereğiyle tüm katılımcılara farklı bir sınav versiyonu verilecektir.

Reading bölümünden sonra kısa bir mola verme hakkına sahip olacaksınız. Sınav talimatları uygun zamanlarda ekranınızda belirecektir. Mola vermek için, ekrandaki talimatları takip etmeniz yeterlidir. Mola süresi 10 dakika olup, sisteme giriş ve masanıza dönüş sürenizi kapsayan zaman da dahildir. 10 dakikalık süreyi aştığınız takdirde, aşılan süre kadar sınavınızın bir sonraki bölümünden düşülecektir. Mola vermediğiniz takdirde, mola süresi sınav sürenize eklenmez.

Sorularınızı cevaplayıp Next (N) butonuna tıkladıktan sonra, geriye dönüp cevabınızı değiştirme hakkınız bulunmamaktadır. Sınav bitişinde cevaplarınızı kontrol etme imkanına sahip değilsiniz.

Dinleme kısmındaki sorular İngilizce anlama becerilerinizi ve seviyenizi ölçer. Amerikan, İngiliz ve Avustralya İngilizcesi gibi çeşitli aksanların kullanıldığı bir sınavdır. Video ve ses dosyaları sadece bir kere dinlenebilmekte olup bu dosyalarda sesi istediğiniz gibi arttırıp azaltabilirsiniz. Sınavda ses ya da video dosyalarını tekrar oynatma imkanına sahip değilsiniz.

Konuşma kısmındaki sorular İngilizce konuşma becerilerinizi ölçmektedir. Mikrofona konuşup cevaplarınızı kaydetmeniz gerekmektedir. Cevaplarınızı yalnızca bir kez kaydetme hakkına sahipsiniz. Uyarı tonunun duyulmasının ardından üç saniye içinde cevap vermezseniz, cevabınız kaydedilmez ve bir sonraki soruya geçmek durumunda kalacaksınız.

Yazma kısmındaki sorular İngilizce yazma yeterliliğinizi belirlemektedir. Cevaplarınızı Amerikan ya da İngiliz İngilizcesine ait imla kurallarından herhangi birini kullanarak yazabilirsiniz. Her soruya belirlenen zaman dilimi içinde cevap vermezseniz, bir sonraki soruya geçmek durumunda kalırsınız.

PTE Sınavının Avantajları

En büyük avantajı sınav sonucunun kısa sürede (5 gün) açıklanıyor olmasıdır.
PTE’ye katılmak isteyenler sınav gün ve saatlerini kendilerine uygun olan gün ve saatlere göre ayarlayabilmektedir.
PTE’nin birçok ülkede sınav merkezi bulunmaktadır.
PTE sınavı tek oturumda gerçekleşmektedir.
PTE’e sonuç belgelerinizi iki yıl boyunca sınırsız olarak alabilirsiniz.

PTE Academic Sınavına Nasıl Başvurulur?

PTE, test merkezlerine bağlı olarak farklı oturum ve saat ayrıcalıklarına sahiptir. Kayıt sırasında test merkezi seçildikten sonra sınav saatini görülebilir. PTE Academic’e istenilen tarihte sınava katılabilmek için en az 72 saat önce kayıt yapılması önerilir. Sınav kaydınızı yalnızca internet üzerinden yapabilir ya da çağrı merkezini arayabilirsiniz.

Kayıt onayınızın ardından PTE sınavına girmeme kararı aldıysanız paranızın tam iadesini talep edebilirsiniz. Bu talebi rezervasyonunuzdan sonra, yedi gün içinde yapmalısınız. Rezervasyon tarihinizden sonraki yedi günlük zaman diliminde gerçekleşecek bir sınav için ödeme yapıldıysa para iadesi talep edilemez.

PTE Sınav Günü

Sınavın başlangıç saatinden yarım saat önce sınav yerinizde hazır olmalısınız. Bu süre içinde sisteme giriş kaydınız ve diğer gerekli işlemler tamamlanır. Sınava geç kalma durumunuzda sınava girebilirsiniz ancak sınava 15 dakikadan fazla geç kalanlar sınava alınmaz ve bu kişilere sınav ücretlerinin iadesi yapılmaz.

Sınav merkezine ulaşır ulaşmaz, ana resepsiyon masasından sistem girişinizi tamamlamanız gerekmektedir. Bu masada bir Sınav Görevlisi bilgilerinizi onaylayacak, kimlik kontrolünüzü tamamlayacak, biyometrik bilgilerinizi alacak ayrıca sınavla ilgili kural ve yönetmeliklerle ilgili sizi bilgilendirecektir.

Sınavın tamamlanmasının ardından, Sınav Görevlisi doğru biçimde sınavın tamamlayıp tamamlamadığınızı kontrol edecektir. Daha sonra sınav salonundan çıkıp ana resepsiyon masasına dönmeniz gerekmektedir. Burada Sınav Görevlisi size “Sınav Tamamlama Onayı End of Test Confirmation” belgesi verecektir. Bu belge, sınav sonuç belgesi ya da sertifika yerine geçmemektedir yalnızca PTE Akademik sınavını tamamladığınıza dair bir belgedir. Aynı zamanda sınav sonuç belgenizi nasıl ve ne zaman alacağınıza dair bilgileri içerir.

Sınavınızı aksatan teknik ya da diğer sorunların olduğu ender durumlarda, sınav merkezi tarafından size bir referans numarası verilecektir. Olayla ilgili sorularınızda referans numaranızın kullanılması gereklidir. Eğer performansınızın sınav ortamından ya da diğer durumlardan kötü bir şekilde etkilenmişse, sınav salonunundan ayrılmadan önce Sınav Görevlisine bunu bildiriniz. Sorununuzun herhangi bir kaydı bulunamazsa sonrasında bunu çözmek oldukça zor bir hal alacaktır.

Sınav merkezine gittiğinizde sınav salonuna girmeden önce geçerli bir kimlik sunmalısınız. Kimlik şartları katı bir biçimde uygulanacaktır. Aşağıda bahsedilen şartları karşılayamazsanız, sınav salonuna girişiniz ve sınav ücretinizin iadesi yapılmayacaktır. Sınav salonuna her giriş-çıkışınızda kimlik isteneceği için kimliğinizi sürekli yanınızda bulundurmanız gerekmektedir. Pearson’da daha önce sınava katılmış olsanız bile bu şartları karşılamak zorundasınızdır.

Kendi vatandaşı olduğunuz ülkeden başka bir ülkede sınava giriyorsanız kimlik olarak pasaportunuz kabul edilecektir. Kimlik gösterilmediği takdirde aşağıdaki şartları karşılaması şartıyla geçerli resmi bir kimlik gösterilebilir:

Adınızın latinn alfabesiyle yazılmış şekli
Doğum tarihi
İmza
Fotoğraf
Yukarıda bahsedilen bilgilerden herhangi bir tanesi eksik olduğu takdirde, eksik bilgilerin yer aldığı başka bir kimlik sunmalısınız.

PTE Sınav Sonucu

İstisnai durumlar olmadığı sürece sınav sonucunuz 5 gün içinde açıklanacaktır. Sınav sonucunuz 5 iş günü içinde açıklanmazsa sınav merkezi ile iletişim kurunuz. Sonucunuz açıklandığında size e-posta aracılığı ile bildirilecektir. Bildirim kayıtta kullandığınız e-posta adresi kullanılacaktır. Sonuç belgeniz kağıt üzerinde bir belge ile gönderilmeyecektir. PTE sonuçları okuma, dinleme, yazma, konuşma ve altı Alt Beceri’deki yeterliliğinizin bir profilini gösterecek şekilde bildirilir. Kullanıcı hesabınıza giriş yapıp “View Score Report” butonuna tıkladığınızda, sınav sonuçlarınızı görüntüleyebileceksiniz. Sınava birden çok kez girdiyseniz, son sınavınızdan 2 yıl öncesine kadar bütün sınav sonuçları görüntülenir.

Sonuç belgenizi görüntüledikten sonra, belgenizi bir ya da birden fazla kuruma göndermek isteyebilirsiniz. Sınav sonucunuzu aldıktan sonra göndermek istediğiniz kurumları seçebilirsiniz.

Eğer PTE Akademik sonucunuzdan memnun değilseniz, sınav sonucunuzun tekrar hesaplanmasını isteyebilirsiniz. Bunu yapmadan önce, sınav katılımcılarının göz önünde bulundurması gereken koşullar vardır:

– Sınav sonucunuz otomatik olarak yeniden kontrol edileceği için sınav sonucunuzun değişme olasılığı düşüktür.
– Yalnızca konuşma kısmındaki yanıtlar ve açık uçlu yazma kısımlarındaki yanıtlarınız tekrar değerlendirilecektir.
– Sonucunuzun değiştiği ender durumlarda puanınız artabileceği gibi azalabilir de.
– Sonucunuzun değişmesi durumunda yeni puanınız önceki puanınızın yerine kabul edilir.

Yalnızca en son girdiğiniz PTE sonucunuzun tekrar değerlendirilmesini talep etme hakkına sahipsiniz. Başka bir sınav rezervasyonu yaptırmış olmanız durumunda ya da sonucunuzu bir kuruma göndermiş bulunmanız durumunda, sonucunuzun tekrar hesaplanmasını talep etme hakkına sahip değilsiniz.

Sonucunuzun tekrar değerlendirilmesi talebi için, sınav sonucunuzun açıklanmasının ardından 14 gün içinde http://www.formstack.com/forms/Pearson-contact_form_emea formunu tamamlayarak veya pte-acustomersupportemea@pearson.com adresine mail göndererek iletişim kurabilirsiniz.

Sınav sonucunuzun yeniden değerlendirilmesi için gereken ücreti Müşteri Hizmetleri Ekibi’ ne danışabilirsiniz. Sonuçlarınız değiştiği takdirde, tekrar hesaplanması için alınan ücretin iadesi eksiksiz yapılacaktır.