IELTS Kursu – IELTS Nedir?

IELTS Özel Ders

IELTS Nedir?

IELTS, İngilizce anlamında seviyenizi belirlemeye yönelik bir sınavdır. Ana dili İngilizce olan ülkelerde geçerli olan ve kabul gören bir sınav olan IELTS, alınan yüksek puan sayesinde ciddi anlamda saygınlık getirecek ve birçok seviyeye ulaşmanızı sağlayacak bir sınavdır.  IELTS sayesinden İngilizce yetkinliğinizi kanıtlamış olabilirsiniz. Dil becerilerinizi kanıtlayabilmek amacıyla giriş yapılan IELTS sınavı, kendi içerisinde zorlukları olan bir sınavdır ama gerekli çalışma disipliniyle olumlu sonuçlara erişilebilmektedir.  IELTS, aynı zamanda Amerika da bulunan üniversitelerde de geçerli olmakta ve kabul edilmektedir. Bu yüzden, yurt dışı akademik anlamda sınava girmeyi planlıyorsanız girmek istediğiniz okulun IELTS sonucunu kabul edip etmediğini, öncesinde araştırmanız sizin yararınıza olacaktır. Aynı zamanda gitmek istediğiniz okulda, IELTS geçerliliği olup olmadığını bilmenizin yanı sıra kaç puan istediğini öğrenmenizde gerekli olacaktır. Sınav hazırlığınızı belirli bir plan ve disiplin dâhilinde yapmanız, sınavda sağlayacağınız başarıya ışık tutacaktır. IELTS kursu ile ders çalışmalarınızı başlatmanız, ilk etapta başarının temelini hazırladığınız anlamına gelmektedir. Devamında kendi öz veri ve isteğiniz ile almak istediğiniz ve geçerli olan puana kolaylıkla erişebilirsiniz.

 

IELTS B1 Seviyesi Nedir

IELTS, İngilizce dil yeterliliği konusunun ingilizce dil bilgisinin tespiti için yapılan bir sınavdır. Dil konusunda bulunan yeterlilik, kendi içerisinde farklı farklı seviyelere ayrılmıştır. Bu seviye türleri; A1 A2 B1 B2 C1 C2 olarak adlandırılmaktadır. B1 seviyesi, normal konuşma ile kendisini ifade edebilecek kadar noktada bir seviye demektir ve en alt seviyeler içerisinde yer almaktadır, ama üzerine yapılacak çalışma ile, özellikle IELTS kursu yardımı ile geliştirebilir daha üst seviyelerde bilgi birikimi elde edilebilir.

 

IELTS B2 Seviyesi Nedir

IELTS B2 seviyede, aynı şekilde B1 seviyede olduğu gibi, temel düzeyde kendisini ifade edebilecek kadar konuşabilmek düzey diyebiliriz. B2 seviye b1 seviyeye göre, daha iyi ve daha fazla konuşabiliyor olunduğu anlamına gelmektedir. Yine aynı şekilde, kapsamlı bir çalışma ile seviyeniz artırılabilir, yüksek seviyelere ulaşmak mümkün olabilir. Devamında ki C1 seviyesi, dil konusunda oldukça iyi ve yeteri kadar İngilizce konuşup anlayabilmek şeklinde özetleyebiliriz. C2 seviyede, daha fazla kelime bilgisi okuma ve yazma konusunda üst düzey dil bilmek anlamına gelmektedir. Bu seviyelere, genellikle ielts kursu ile alınan eğitimler ve hocaların desteği ile gelinmiş ve kişinin yoğun çalışması ile mümkün hale gelmiştir.